• Preventívne opatrenia v škole

Vstup do  budovy

• Pri vstupe do budovy je potrebné rešpektovať nariadenie, podľa ktorého je zakázaný vstup do budovy všetkým osobám, ktoré vykazujú príznaky akéhokoľvek ochorenia (ochorenie COVID-19, respiračné ochorenia, ...).
          • Žiaci prichádzajú do školy hlavným vchodom v čase 7.45 - 7.55.

Upozorňujeme žiakov i rodičov, že o 7.55 sa budova školy zatvára.
          Žiak, ktorý mešká na vyučovanie, bude vpustený do budovy, ale musí čakať vo vestibule do konca vyučovacej hodiny, aby nenarúšal prebiehajúce vyučovanie

Pobyt žiakov v škole

• Podľa aktuálnych nariadení nemusia mať žiaci, zamestnanci, ani návštevníci vstupujúci do budovy počas pobytu v škole prekryté horné dýchacie cesty. V prípade potreby (prevencia pred ochorením, obava z ochorenia) žiaci i zamestnanci môžu mať dýchacie cesty prekryté.

Povinnosti  zákonných  zástupcov

• Pri prvom nástupe do školy (6.9.) zákonný zástupca vyplní prehlásenie o bezpríznakovosti. Prehlásenie je možné odovzdať prostredníctvom edupage - po prihlásení sa na stránku školy rodičovským kontom, alebo v papierovej forme pri prvom nástupe do školy.
          • Prehlásenie o bezpríznakovosti je potrebné odovzdať vždy, keď žiak chýba 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú).
          • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, nádcha, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) alebo akémukoľvek inému ifekčnému ochoreniu nesmie vstúpiť do priestorov školy.
          • Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať pediatra. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže prehlásením o bezpríznakovosti podpísaným zákonným zástupcom.
          • Rodičia či iné sprevádzajúce osoby majú vstup do školy zakázaný! Výnimku majú rodičia žiakov 1. ročníka, ktorí môžu svoje dieťa sprevádzať v prvom týždni (utorok - piatok). Žiaka môže sprevádzať 1 zákonný zástupca.
          • Rodičia či sprevádzajúce osoby odprevadia svoje dieťa po hlavný vchod do budovy školy, poobede ich taktiež čakajú pred vchodom.
          • Do budovy školy vstupujú rodičia za účelom komunikácie s triednym učiteľom, vyučujúcim či vedením školy, pričom sa ohlásia na vrátnici a čakajú vo vestibule, až kým si ich neprevezme daný zamestnanec. Odporúčame rodičom stretnutie si vopred dohodnúť telefonicky, mailom či osobne.
            Voľný pohyb osôb, ktoré nie sú žiakmi ani zamestnancami školy, je v budove zakázaný!
          • V prípade, že je u žiaka potvrdené ochorenie na COVID-19 alebo akékoľvek iné infekčné ochorenie,  o tejto situácii informuje zákonný zástupca triedneho učiteľa. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo príslušným regionálnym hygienikom.