Navigácia

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Veľa!!!

  Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Naozaj veľa! To sme zistili aj my tento rok počas zbierky darčekov pre seniorov, do ktorej sme sa zapojili už po tretíkrát. Nazbierali sme spoločne 71 krabičiek, krabíc i maxi krabíc, ktoré potešia určite mnohých starkých. Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili!

 • Mobilné planetárium v škole

  Dňa 22.11. sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili v rámci predmetu prírodoveda zábavno-vzdelávacieho programu Mobilného planetária. Naša telocvičňa sa premenila na vesmír a mohli sme spoločne vycestovať do galaxie plnej prekvapení. Takýmto spôsobom si deti nielen zopakovali informácie o planéte, či vesmíre, ale aj nadobudli nové informácie takouto netradičnou a zaujímavou formou

 • Prváci sadili lipy

  Vo štvrtok 9.11. za našou obcou vyrástla nová lipová alej. Vysadili ju prváci spoločne so svojimi rodičmi. Sadenie líp je už tradičnou aktivitou, ktorú pre našich prváčikov pripravuje obec Veľké Leváre. Aj tento rok už na nás  čakali stromčeky, pripravený priestor na ich vysadenie, aj ochotné ruky, pripravené pomôcť, ak bude treba. Po krátkom oboznámení, ako správne zasadiť stromček, sme sa pustili do práce. Stromček dostal každý - pani učiteľky i prváci. A všetci si navzájom pomáhali - kamaráti kamarátom, žiaci a ich rodičia pani učiteľkám. A tým, ktorí nemohli prísť, lebo boli chorí, zasadili stromček zamestnanci obecného úradu. Na záver, po dobre vykonanej práci, čakalo všetkých malé občerstvenie. Ďakujeme pánovi starostovi, zamestnancom obecného úradu i členom kultúrnej komisie za krásne popoludnie. A vám všetkým ponúkame tip na super poobednú prechádzku lipovými alejami v okolí našej obce. Kde nájdete tú najnovšiu? Za Babím jazerom smerom k chránenej prírodnej rezervácii Abrod.

 • Vianoce cez Dobromat

  Vianoce cez Dobromat

  Pomaličky sa blížia vianočné sviatky a ak sa chystáte  využiť internetové obchody na nákupy, tak nezabudnite, že cez Dobromat môžete podporiť našu školu!

  Začnite svoj nákup na Dobromat.sk, kde si nájdete požadovaný obchod, a svoju podporu prideľte Združeniu rodičov Základnej školy vo Veľkých Levároch.

  Ak nakupujete častejšie, tak si jednoducho pridajte do svojho prehliadača pomocníka, ktorý Vám pri nákupoch online vždy pripomenie, že nás v danom obchode môžete podporiť.

  Pomocníka do prehliadača nájdete tu: https://dobromat.sk/rozsirenie/pridat

  Dôležité je vedieť, že cena nákupu zostáva rovnaká. Nezáleží na tom, či sa do internetového obchodu dostanete cez Dobromat alebo priamo, používanie Dobromatu, vás nestojí ani cent navyše. Aj napriek tomu nám však svojím nákupom prispejete sumou vo výške niekoľkých %.

  Vopred ďakujeme.

 • Návšteva Bibliotéky - Pedagogiky v Bratislave

  V piatok 10.novembra sme sa vybrali na veľtrh kníh do Bratislavy. Každoročná Bibliotéka - Pedagogika aj teraz prilákala milovníkov kníh, edukačných hier a hlavolamov rôznych vekových kategórií - a medzi nimi aj našich žiakov a učiteľov. Každý si prišiel na svoje - v obrovskej ponuke románov, sci-fi či fantazy príbehov, rozprávok ale i encyklopédií, pedagogických a vedeckých publikácií sme ani nevedeli, čo prvé pozerať. Zároveň sme mali možnosť zúčastniť sa rôznyh besied, organizovaných jednotlivými vydavateľstvami - či už to boli autorky románov pre mládež, detských kníh ako sú Websterovci či účastníkov šou Pečie celé Slovensko. Z veľtrhu sme odchádzali unavení ale spokojní, každý aspoň s jednou knihou pod pazuchou. Zopár kníh nám tak pribudlo aj do školskej knižnice.
  Kto vládal, nakukol aj na výstavu minerálov. Na záver sme doplnili sily dobrým obedom a vyrazili na cestu domov. Tešíme sa na budúci rok!

 • Imatrikulácia prvákov v krajine Rozprávkovo

  V stredu 8. novembra 2023 sa v Levároch konala veľká slávnosť. Naša škola sa v ten večer premenila na tajomnú krajinu "Rozprávkovo", ktorá prijímala do svojich radov nových obyvateľov - našich prvákov. To prijímanie však nebolo len tak, museli si ho zaslúžiť! Na začiatok si so svojimi pani učiteľkami pripravili veselý program, kde nám básničkami a pesničkami ukázali, čo všetko už vedia. Potom nasledovalo skúšanie - deviataci si pripravili niekoľko úloh, ktoré museli splniť - priradiť obrázky k správnej rozprávke, uhádnuť rozprávku podľa pesničky, správne poukladať číslený rad a p. Všetko však zvládli na výbornú a tak - po zložení "prváckeho sľubu" - mohli byť pasovaní za ozajstných žiakov levárskej školy. Nuž a ako sa na slávnosť patrí, na konci ich čakala hostina so sladkým pekvapením od pani kuchárok. 
  Ďakujeme našim deviatakom, ich triednym učiteľom a všetkým, ktorí sa zapojili do prípravy a realizácie tohto už tradičného podujatia a prvákom prajeme veľa úspechov a radosti v škole.

 • Predkolo Školského pohára SFZ

  Dňa 9.11. 2023 sa odohralo predkolo školskej futbalovej súťaže v okrese Malacky: Malý futbal mladších žiakov ZŠ – Školský pohár SFZ 2023 / 2024.
  Našu školu reprezentovali Nikolas Baláž,Marko Bartoš, Alex Haffner, Marko Kavický, Adam Šteflík, Enriko Polák z triedy 6.A, Samuel Baláž a Tadeáš Hajdin zo 6.B.
  Naša škola sa umiestnila na 3. mieste a aj keď postup do okresného kola im unikol o vlások, ďakujeme žiakom za skvelý výkon počas turnaja.   

 • Divadelné predstavenie - O troch grošoch

  Dňa 8.11. si naši prvostupniari pozreli divadelné predstavenie TRI GROŠE v podaní divadelníkov z občianskeho združenia Divadlo OSKAR z Bratislavy. Predstavenie bolo zábavné, poučné a deťom sa veľmi páčilo. Pozrite si bližšie fotografie.

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

  Aj tento rok sa naša škola zapája do projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" s cieľom potešiť seniorov na Slovensku. Do 30. novembra zbierame v škole krabičky skrývajúce vo svojom vnútri niečo sladké, niečo slané, niečo teplé ...  niečo zo srdca, aby sme potešili tých, ktorí sa celý život snažili tešiť a opatrovať nás. 
  Krabičky je potrebné plniť podľa pokynov, aby sme zabezpečili, že darček, ktorý doručíme, bude naozaj darčekom, čo poteší. Už vopred ďakujeme!

 • Škôlkari pozývajú na Svetluškový pochod

  Škôlkari a ich pani učiteľky pozývajú všetkých - malých aj veľkých - na svetluškový pochod, ktorý sa uskutoční v pondelok 6.11.2023. Začína sa o 16.30 pred vchodom do MŠ, kde sa stretnú všetky svetlušky, aby spoločne vyrazili do ulíc a rozsvietili svojimi svetielkami i úsmevmi celé Leváre! 
  Pochod ukončíme v telocvični ZŠ pri teplom čajíku a veselom tanečnom predstavení.

 • Otvorenie vchodu do MŠ

  Otvorenie vchodu do MŠ

  Milí rodičia, 

  informujeme vás, že práce na budove školy v átriu sú už ukončené a od pondelka 6.11.2023 môžete opäť privádzať deti do MŠ cez hlavný škôlkarsky vchod. 

 • Najlepšia maska

  V piatok 27. 10. bolo v našej škole veselo. Vyhlásili sme súťaž o najlepšiu masku! Zúčastniť sa jej mohol každý, kto mal chuť a odvahu zavtipkovať a pobaviť. A veruže bolo na čo pozerať! V piatok zavítali do školy rôzne bytosti – čarodejnice, strašidlá ale i hasiči, piráti, super hrdinovia a iné fantastické bytosti. Zapojili sa starší i mladší žiaci, ba i pedagógovia.
  Nájsť najlepšiu masku nebolo vôbec jednoduché. Najprv vyberali triedy, potom školský parlament a pedagógovia. Na záver sa v telocvični zišlo viac ako tridsať najkreatívnejších masiek. Každá získala sladkú odmenu. Titul naj masky 2023 získala Simonka Knotková z 2.B, Julka Emrichová z 5.A a Alex Červenka z 8.B!

 • Pozvánka na Nočnú Rudavu

  Občianske združenie Čisté srdce a Protect work v spolupráci s Centrom záujmových aktivít a ZŠ s MŠ pozývajú deti, mládež a rodiny s deťmi v piatok 3. novembra na zážitkové podujatie Nočná Rudava. Začiatok je o 17.00 hod. v habánskom amfiteátri. Prineste si so sebou baterky / čelovky, odvahu a dobrú náladu!

 • Listy kamarátom - druháci odpovedajú!

  Listy kamarátom - druháci odpovedajú!

  Pred časom sme vám priniesli správu o rozbiehajúcom sa kamarátstve medzi druhákmi našej školy a druhákmi z iných škôl na Slovensku. Ukázali sme vám krásne listy, ktoré dostali žiaci 2.B od kamarátov zo Žiliny. A teraz naši druháci odpovedali! Na hodinách SJL  spolu so svojou pani učiteľkou písali, kreslili, strihali a lepili, až im z toho vyšli krásne výtvory. Veríme, že potešia kamarátov v ZŠ V. Javorku v Žiline a že sa čoskoro dočkajú odpovede!

 • Deti z 2.A si začali písať listy

  Deti z 2.A si začali písať listy s druhákmi z Beňadova, malej oravskej dedinky. Každý dostal svoj list, na ktorý odpísal a začali vznikať nové priateľstvá. viď.fotoalbum

 • Za jednotu a mier

  V stredu 18. októbra bude modlitba ruženca v škole v rámci celosvetovej aktivity pápežskej nadácie ACN. Tento deň sa budú deti spolu s dospelými v školách, rodinách, farnostiach, spoločenstvách modliť modlitbu ruženca v mnohých krajinách sveta. V našej škole sme sa už aj po minulé roky zapojili do tejto celosvetovej modlitby. Začiatky iniciatívy „Milión detí sa modlí ruženec“ siahajú do roku 2005, keď sa v hlavnom meste Venezuely Caracase skupina detí modlila ruženec. Dospelí, ktorí boli svedkami tejto scény, si spomenuli na slová sv. otca Pia: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.” Celosvetová ružencová modlitbová reťaz chce pripomenúť slová Panny Márie z Fatimy, že modlitba s dôverou dieťaťa môže skutočne zmeniť svet, poraziť zlo a priniesť pokoj. Tiež si chceme pri tejto modlitbe pripomenúť aj úlohu anjelov strážnych. Môžeme sa zamyslieť nad biblickým úryvkom, v ktorom je svätý Jozef vo sne varovaný anjelom, aby okamžite odišiel do Egypta. Vďaka pomoci Božieho posla dokázal Jozef ochrániť život malého Ježiša. Všetci sme pozvaní aj tento rok k tejto modlitbe ruženca za pokoj a mier vo svete.

 • Jesenný zber oblečenia a obuvi

  Na našej škole práve prebieha zber znovu použiteľného oblečenia a obuvi. Zber trvá od 5.10. do 27.10. Potom budú darované veci odvezené charitou na ďalšie použitie. Prosím prečítajte si leták pozorne a ďakujeme!

 • Účelové cvičenie

  6. október sa v levárskej škole niesol v duchu tréningu schopností prežiť a správne reagovať v zložitej situácii. Druhostupniari si na účelovom cvičení vyskúšali orientáciu v priestore, prenos zraneného, čo zbaliť do batoha v prípade núdze, ako zachrániť život či pomôcť v zložitej situácii. Skúšali, trénovali, odpovedali na otázky – a veru sa občas aj poriadne zapotili!
  Na stanovištiach im pomáhali naši deviataci, topografiou ich previedol pán zástupca. A ako podať prvú pomoc ich učil záchranár pán Slezák, za čo mu zo srdca ďakujeme!

 • Európsky deň jazykov

  V pondelok 2. októbra sa naša škola premenila na multilingválny priestor. Z tried  na 2. stupni sa na pár hodín stali  malé kúsky európskych krajín. Niektorí žiaci a učitelia sa premenili  na zahraničných lektorov a v jazyku, ktorý im je – okrem slovenčiny – blízky, učili svojich spolužiakov základné slovíčka a frázy. Mohli sme sa naučiť počítať po španielsky, taliansky či slovinsky, pozdraviť po nórsky, nemecky či maďarsky, porovnať, ako sa povedia mesiace v roku v češtine či ruštine. A na záver čakalo všetkých prekvapenie – 7.A sa nepremenila na európsku krajinu, žiaci sa ocitli až v krajine vychádzajúceho slnka! Viete, kde to je? Správne, ôsmak Filip nás učil po japonsky!
  Tešíme sa na ďalší rok – ktovie, kde sa ocitneme nabudúce?

 • Listy kamarátom

  Listy kamarátom

  Viete, čo je to listové kamarátstvo? Nuž to je, keď sa kamarátite s niekým, kto je väčšinou veľmi ďaleko. A keď sa s ním chcete rozprávať, tak nezdvihnete telefón, ani sa nepripojíte na skype, ale mu napíšete list. Taký ozajstný,  s poštovou známkou. Nuž a takéto kamarátsvo vzniká aj v našej škole medzi druhákmi z 2.B v levárskej škole a druhákmi z 2.C v Základnej škole V. Javorku v Žiline. Tento týždeň prišla našim žiakom prvá veľká obálka plná listov a obrázkov. Každý si v nej našiel správu, dokonca i pani učiteľka! Teraz musia čo najskôr odpísať, aby ich kamaráti v Žiline nečakali dlho na odpoveď. Tešíme sa s vami, druháci!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Melíškova 650, 908 73 Veľké Leváre
 • Riaditeľ +421 34 7794110, 0911 979375

  Sekretariát +421 34 7751608

  Zástupca riaditeľa pre ZŠ 0911 979380, zastupca.zs@levare.sk

  Zástupkyňa riaditeľa pre MŠ 0910451150, zastupca.ms@levare.sk

  Materská škola 0910 451150

  Školská jedáleň 0911 966617

Fotogaléria