Navigácia

 • Zmeny v nariadeniach

  Zmeny v nariadeniach

  Vážení rodičia,

  na základe uznesenia vlády a prijatých vyhlášok Úradom verejného zdravotníctva prichádza k niektorým zmenám. V škole sa tieto zmeny prejavia predovšetkým opätonou povinnosťou nosenia rúšok žiakmi počas vyučovania ako aj obmedzením voľnočasových aktivít.

  Aktuálne informácie nájdete tu alebo na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

 • Koľko lásky za zmestí do krabice od topánok

  Dávame do pozornosti rodičom, že aj tento rok sa už 2x zúčastníme krásneho projektu " Koľko lásky za zmestí do krabice od topánok" venovanej babičkám a deduškom v sociálnych domovoch. Rodičia, ktorí majú záujem prispieť svojou krabičkou, môžu ju priniesť triednym učiteľkám od 19.11- 2.12. 

  Krabice nesmú byť zabalené celé, vrch musí byť otvárateľný/skontrolovateľný. Najlepšie držať sa obsahu na obrázku.

 • Sadenie líp

  3. novembra sa na nás slniečko usmievalo spoza oblakov a fúkal riadne silný vietor, ale našim prvákom, ich rodičom a starým rodičom to vôbec nevadilo pri sadení líp. Každá námaha sa oplatí, a keď pôjdete na vychádzku od Babieho jazera smerom k lesu na Veľké Leváre, tak nájdete radu líp, ktoré sme spolu s našimi prvákmi zasadili. Po vykonanej práci sme boli všetci odmenení, pohostení a zahriali sme sa teplým čajom. Páčilo sa naozaj všetkým a veríme, že táto krásna tradícia bude pokračovať, lebo sadenie stromov v okolí našej obce v budúcnosti oceníme všetci. Veľké poďakovanie patrí pánovi starostovi Richardovi Nimschovi, zastupiteľstvu obce a všetkým ktorí prispeli k tejto peknej tradícii.

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny

  Milí žiaci, rodičia, kolegovia,

  jesenný čas pokročil a už tu máme prázdniny. Síce sú to iba dva dni a niektorí z vás majú ešte aj obmedzenie karanténnym opatrením, veríme však, že i týchto pár dní jesenných prázdnin si užijete, poriadne si oddýchnete a načerpáte sily na ďalšie školské povinnosti.
  Veríme, že sa všetci opäť stretneme po prázdninách  02.11.2021 zdraví a plní chuti sa učiť!

 • Halloween párty v triedach 2.A a 2.B

  "Sú to strašidlá, sú to strašidlá", ozývala sa v druháckych triedach známa detská pesnička. Druháci spolu s pani učiteľkami si pripravili párty, ktorá sa niesla v duchu strašidiel, čarodejníc a iných príšer. Dokonca aj pani učiteľka zmenila svoje oblečenie a vzhľad. Keď sa zrazu zjavila vo dverách vôbec sme ju nespoznali. Skvelá zábava mohla začať. Aktivity a súťaže boli zábavné. Po nich sme sa s chuťou pustili do strašidelných pochutín.

 • Imatrikulácia našich prváčikov

  Dňa 21.októbra 2021 zažili naši prváci – žiaci 1.A a 1.B triedy svoj veľký deň. Medzi žiakov našej školy ich privítali veľkí a najstarší žiaci školy – Deviataci.

  Najstarší žiaci najprv svojich zverencov vyskúšali v rôznych oblastiach, aby sa napokon presvedčili, že naši malí Prváci sú právoplatní žiaci školy. Deti taktiež predviedli, čo sa už naučili od začiatku školského roka, pesničky, básničky a prvé písmenká z našej abecedy. Celú slávnosť sledovali rodičia, pani učiteľky, pani riaditeľka a pozvaní hostia. Našich hlavných hrdinov po programe čakalo malé občerstvenie, o ktoré sa postarali pani kuchárky zo školskej jedálne. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

 • Olympiáda zo slovenského jazyka

  V piatok 15.10. prebehlo opäť po roku v našej škole zápolenie, ktoré preverilo vedomosti a schopnosti našich žiačok zo slovenského jazyka a literatúry. V školskom kole olympiády zo slovenčiny sa stretli ôsmačky a deviatačky. Tie museli zvládnuť vedomostný test, vytvoriť vlastný text a dokázať, že slovenčina im nie je cudzia ani v rečovom prejave. Víťazkou školského kola sa stala Dominika Kalivodová, druhé miesto získala Emma Anderlitscheková a na treťom mieste bola Eliška Hodeková. Dominike gratulujeme a želáme veľa úspechov pri reprezentácii školy v okresnom kole.

 • Zber papiera

  Zber papiera

  Milí rodičia, žiaci, priatelia,

  pripomíname vám, že v tomto týždni prebieha v našej škole zber papiera.
  Mnohí už doma separujeme odpad a využívame nádoby, ktoré máme v domácnosti na triedenie odpadu. Napriek tomu sme sa rozhodli opäť vrátiť k aktivite zberu papiera, aby sme v škole i v obci upevnili myšlienku triedenia odpadu. Zberom nielenže pomáhame k ochrane nášho životného prostredia, rozvíjame myšlienku recyklácie, ale zároveň sa zapájame do súťaže, kde môžeme ako škola získať odmenu pre školu za množstvo vyzbieraného starého papiera.
  V minulých rokoch sme za odmenu zo zberu zakupovali výtvarné a športové pomôcky pre školu, družinu a mimoškolské aktivity.
  Dúfame, že aj tento rok sa nám podarí získať aspoň nejakú finančnú čiastku, ktorou zase zlepšíme vybavenie našej školy. Preto - ak môžete, zapojte sa do nášho zberu. Vy sa zbavíte starého papiera, my zabojujeme o odmenu a spoločne urobíme dobrú vec pre našu obec i celý svet. 

 • Členovia rady školy

  Členovia rady školy

  Vážení rodičia a priatelia našej školy,
  v októbri 2021 prebehli voľby do Rady školy pri ZŠ s MŠ Veľké Leváre. Nová rada školy bude vykonávať svoju funkciu v období október 2021 - október 2025. Mená nových členov  si môžete prečítať tu.

 • Školské dielne v predpremiére

  Žiaci šiesteho ročníka a žiaci deviateho ročníka sa už ocitli v školskej dielni, kde sa odhodlaním a nadšením pomáhali priblížiť k nášmu cieľu - naplno spustiť výučbu v novej učebni. S plným nasadením žiačky deviateho ročníka už  naše dielne vyskúšali pri výrobe prvých školských výrobkov. Vyskúšali sme funkciu niektorých zariadení, ktoré nám pri tvorbe školských výrobkov budú slúžiť. Treba už len niekoľko technických zariadení doplniť a dielne sa môžu onedlho stať bežnou a dennou súčasťou výučby v našej škole.

 • Recept písaný po anglicky

  Angličtina, to nemusia byť len slovíčka a gramatika na pracovnom liste. Presvedčili sa o tom aj šiestaci a šiestačky, ktorí sa v prvej lekcii naučili porozumieť receptom písaným po anglicky. Svoje zručnosti otestovali priamo v kuchynke pri pečení "banana bread" alebo po slovensky banánového chleba. Všetky skupinky zvládli postup na výbornú a ich práca sa im oplatila v konečnom výsledku. Veď posúďte sami podľa fotiek. Nedali by ste si tiež?

 • Farebná jeseň

  Farebná jeseň zavítala aj do našej školy. Žiaci v špeciálnej triede sa na hodine biológie a prvouky zoznámili s umeleckými dielami, ktorým sa hovorí "mandala" a po starostlivom zbere a výbere jesenných prírodných materiálov sa pustili do výroby tých svojich. O materiál nebola núdza, no ak náhodou niekomu chýbala šípka alebo gaštan, spolužiaci sa medzi sebou podelili a pomohli si. Z vytvorených diel sa všetci potešili a tak ako je to so skutočnými mandalami, aj žiaci tie svoje po rozobrali a upratali do poslednej smietky.

 • Školské kolo súťaže Slávik Slovenska

  Školské kolo súťaže Slávik Slovenska sa v našej ZŠ uskutočnilo v pondelok 4. októbra. Výsledky súťaže: V 1.  kategórii sa na 1. mieste umiestnila Lucia Čermáková z 2.A triedy, na 2. mieste Ela Gábová z 1.B triedy, na 3. mieste Pavle Vukovic z 1.B triedy. V 2. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Miška Ochodnická z 5.A triedy, na 2. mieste Alan Sivanič z 5.B triedy. V 3. kategórii je víťazkou Natália Perničková zo 7.A triedy. Všetci víťazi postupujú do okresného kola v Malackách 15.10. Žiakov pripravila Svetlana Valachovičová.

 • Jeseň v škole

  Žiaci III. A si na hodinách pracovného vyučovania pripomenuli príchod jesene. Vystrihovali papierových ježkov, listy a z prineseného prírodného materiálu si vyzdobili aj vyrezané dyne. Výrobkami si vyzdobili chodbu a tak si spríjemnili svoje školské prostredie.

 • Voľby do rady školy za rodičov

  Voľby do rady školy za rodičov

  Milí rodičia,

  pripomíname vám, že v stredu 06.10.2021 sa uskutočnia voľby zástupcov rodičov do Rady školy pri ZŠ s MŠ Veľké Leváre.
  Voľby zástupcu rodičov za MŠ budú prebiehať od 14.00 do 16.00 v priestore MŠ, voľby zástupcov rodičov za ZŠ budú prebiehať od 14.00 do 16.00 vo vestibule školy.
  Prosíme vás, skontrolujte si správy v rodičovskom konte na edupage, kde sme vám zaslali podrobné informácie o priebehu volieb.

 • Do školy na bicykli

  Ani tento rok naša škola nevynechá kampaň “Do školy na bicykli” azapojíme sa do nej už po piatykrát! Cieľom kampane je zvýšiť atraktivitu a zlepšiť podmienky pre dochádzanie do školy na bicykli, kolobežke či pešo a my v Levároch ani kúsok nezaháľame. Ešte na konci školského roka 2020/21 sme spoločne slávnostne otvorili novučičkú cyklotrasu medzi Malými a Veľkými Levármi, ktorá výrazne zvýšila bezpečnosť dojazdu do školy pre našich žiakov z Malých Levár.

  V týchto dňoch nám pred školou rastú dva veľké cyklostojany pre všetkých žiakov, kde si budú môcť bezpečne svoje bicykle odložiť. Tento rok sa kampaň Do školy na bicykli bude konať v dňoch 27. septembra - 8.októbra a počas týchto dvoch týždňov môžu žiaci opäť získať aj kartičku Petra Sagana, ktorá ich vie “ochrániť” pred známkou z malej rozcvičky. Tak hor sa dofúkať duše, utiahnuť brzdy a v pondelok štartujeme.

 • Európsky deň jazykov

  V piatok 24. septembra, na našej škole nebolo počuť len slovenčinu, angličtinu, nemčinu a záhoráčtinu, ale aj francúzsky jazyk, poľštinu, maďarčinu, ukrajinčinu, španielčinu či ruštinu. V piatok sme totiž oslavovali Európsky deň jazykov. Žiaci prvého až deviateho ročníka mali možnosť prostredníctvom rôznych aktivít spoznať aj ďalšie európske krajiny, jazyky, či zvyklosti týchto štátov.

  Tí najmenší si tvorili obrázkový slovník, hrali ľudské dvojjazyčné pexeso alebo hádali zvuky zvieratok v rôznych jazykoch. Tí starší sa potrápili aj s otázkami v Milionárovi, hádali jazyky pesničiek, prekladali si vety, prípadne svoje mená písali v azbuke či gréckej abecede. A ak im bolo málo, mohli si potrápiť jazyky aj na rôznych jazykolamoch, či povedať "ďakujem" aj desiatimi rôznymi rečami. A nemohla chýbať ani sladká bodka v podaní dešifrovania jedál podľa ich lokálnych názvov. Tipli by ste si, čo sa skrýva za názvom arancini, krumkake alebo bliny? A viete, ktorým jazykom sa dohovoríte v Európe najjednoduchšie? Naši žiaci už áno a veríme, že aj takýmito aktivitami ich povzbudíme k študovaniu cudzích jazykov. Veď nie nadarmo sa hovorí, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom :) 

 • Vyhodnotenie zbierky Biela pastelka

  Vyhodnotenie zbierky Biela pastelka

  Milí rodičia, žiaci, priatelia našej školy,

  v tohtoročnej zbierke Biela pastelka sme spoločne vyzbierali 228,11 eura. Ďakujeme všetkým, ktorí boli ochotní pomôcť a vhadzovali peniažky do pokladničiek v škole či škôlke. Odmenou nám je predovštkým radosť z pomoci druhým. Veríme, že rovnako budeme pomáhať opäť o rok.
  Ešte raz ďakujeme!

 • Svetový deň jazykov u našich prváčikov

  Naši prváčikovia 24.9. sa tiež zapojili do Svetového dňa jazykov. Síce nevieme ešte veľa písmeniek, ale to čo vieme, sme už aj ukázali. Deti vyfarbovali len obrázky, ktoré sú spojené so zvukom a pod obrázkom sme aj vyznačili samohlásku a, á na mieste, kde sa v slove nachádza. 

 • Zbierka Biela pastelka

  Zbierka Biela pastelka

  Milí rodičia, žiaci, priatelia našej školy,

  v piatok 24.09.2021 sa koná finančná zbierka Biela pastelka. Zbierka je určená ľuďom so zrakovým hendikepom. Vďaka finančnej pomoci budú mať slabozrakí a nevidiaci ľudia  ľahší prístup k pomôckam umožňujúcim im viesť plnohodnotný život.
  Pomoc Bielej pastelke je v našej škole už tradíciou. Každý rok skupina žiakov s pani učiteľkami vyráža do ulíc našej obce s plagátikmi na šírenie osvety a pokladničkou, do ktorej môžete ľubovoľne prispieť malým finančným obnosom. Pripomienkou a poďakovaním je malá biela pastelka, úsmev a dobrý pocit.
  V tomto roku, žiaľ, kvôli epidemickej situácii opäť nemôžeme oslovovať ľudí priamo v obci. V škole však budeme mať dve pokladničky, do ktorých môžete prispieť - v škôlke i v škole. Budeme veľmi radi, ak sa pripojíte a spoločne pomôžeme tým, ktorí to potrebujú.

  Ďakujeme.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Melíškova 650, 908 73 Veľké Leváre
 • Riaditeľ +421 34 7794110, 0911 979375

  Sekretariát +421 34 7751608

  Zástupca riaditeľa pre ZŠ 0911 979380, zastupca.zs@levare.sk

  Zástupkyňa riaditeľa pre MŠ 0910451150, zastupca.ms@levare.sk

  Materská škola 0910 451150

  Školská jedáleň 0914 214552

Fotogaléria