• ???

• Vážení rodičia,

oznamujeme vám, že zápis detí do materskej školy vo Veľkých Levároch na školský rok 2019/2020 sa uskutoční v pondelok 6. mája 2019 a v utorok 7. mája 2019 v čase od 9.00 do 13.00 hod. v kancelárii zástupkyne riaditeľky v materskej škole.

Na zápis príďte s dieťaťom.

Prineste si:

• vyplnenú a podpísanú žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ potvrdenú pediatrom,

• občiansky preukaz zákonného zástupcu,

• rodný list dieťaťa,

• kópiu preukazu zdravotného poistenia dieťaťa.

Tlačivo žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy s povinnou prílohou – potvrdením všeobecného lekára pre deti a dorast o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa − si môžete osobne vyzdvihnúť v materskej škole alebo si ju môžete stiahnuť tu: Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ

Zákonný zástupca odovzdá vyplnenú a podpísanú žiadosť o prijatie dieťaťa spolu s povinnou prílohou – potvrdením všeobecného lekára pre deti a dorast o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa − v papierovej forme spravidla v čase zápisu zástupkyni riaditeľa pre materskú školu, pričom predloží k nahliadnutiu rodný list dieťaťa a svoj občiansky preukaz a kópiu preukazu zdravotného poistenia dieťaťa.

Na základe prijatej žiadosti vydá riaditeľ ZŠ s MŠ zákonnému zástupcovi dieťaťa rozhodnutie o prijatí, resp. neprijatí dieťaťa do materskej školy.

Kritériá prednostného prijatia detí do materskej školy:

• deti 5 – 6-ročné, ktoré majú 1 rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
          • deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou,
          • deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou,
          • deti, ktoré k 31. 8. 2018 dosiahnu tretí rok veku.

Interné kritériá prijatia dieťaťa v zmysle vyhlášky č. 306/2008 MŠ SR o materskej škole § 3 ods. 2 schválené pedagogickou radou materskej školy:

• deti, ktoré dovŕšia k 31. 8. 2018 tretí rok veku a staršie,
          • deti oboch zamestnaných zákonných zástupcov, ktoré spĺňajú predchádzajúce predpoklady (doklad o zamestnaní rodičia prinesú na zápis dieťaťa do MŠ),
          • dieťa zo sociálne znevýhodneného prostredia (neúplná rodina, zverené dieťa v opatere),
          • dieťa s trvalým pobytom vo Veľkých Levároch.

Požiadavkou materskej školy je, aby dieťa pri prijímaní do materskej školy malo osvojené:

• základné hygienické návyky (vie sa pýtať na potrebu),
          • základné sebaobslužné návyky (vie spolupracovať pri obliekaní, prezliekaní a prezúvaní s dospelým a samostatne sa čo najviac angažovať),
          • základné stravovacie návyky (vedieť samostatne jesť lyžicou a piť z pohára),
          • základné schopnosti komunikácie s dospelou osobou.

Tlačivo na stiahnutie
          Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ