• Testovanie 9

• Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl T-9 2024  sa uskutoční v stredu 20. marca 2024
          Testovaní budú všetci žiaci 9. ročníka, vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením.

Náhradný termín testovana sa uskutoční vo štvrtok 5. apríla 2018 v krajských mestách. Je určený žiakom, ktorí sa testovania z objektívnych dôvodov nebudú môcť zúčastniť v riadnom termíne.

Žiaci budú testovaní z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra, z učiva, ktoré obsahom a úrovňou náročnosti zodpovedá Štátnemu vzdelávaciemu programu pre žiakov 2. stupňa ZŠ.

Čas riešenia testov
          90 minút – matematika
          70 minút – slovenský jazyk a literatúra

Viac informácií o teste z matematiky nájdete v dokumente Špecifikácia testu z matematiky.

Viac informácií o teste zo slovenského jazyka a literatúry nájdete v dokumente Špecifikácia testu zo slovenského jazyka a literatúry.

Povolené pomôcky
          kalkulačka, rysovacie pomôcky, namodro píšuce guľôčkové pero, pomocné papiere (zabezpečuje škola), prehľad vzorcov (je súčasťou testu)

Nepovolené pomôcky
          mobilný telefón, výpisky, rôzne prehľady, študijné materiály, učebnice a pod.

Zaslanie výsledkov
          elektronická forma zaslania výsledkov na ZŠ
          výsledkové listy žiakov a škôl

Základné informácie o testovaní 9 nájdete tu.
          Časový harmonogram testovania nájdete tu.

Žiaci so zdravotným znevýhodnením sú testovaní podľa upravených podmienok a osobitného časového harmonogramu. Viac

Ďalšie informácie nájdete na stránke https://www2.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9 .