• Partnerstvo základnej školy vo Veľkých Levároch a ľudovej školy v Drösingu

• Jednou zo zaujímavých čŕt našej školy je partnerstvo s ľudovou školou v Drösingu – v Strezeniciach v Dolnom Rakúsku. Nadviazali sme ho v roku 1991 a zakrátko prerástlo do živého priateľstva medzi žiakmi i učiteľmi oboch škôl. Všetky spoločné podujatia sa uskutočňujú v neformálnej, veľmi srdečnej atmosfére a medzičasom sa stali pevnou súčasťou plánu práce našej i rakúskej školy.

Koordinátorkou partnerskej spolupráce je Mgr. Renáta Viktorínová.

Súčasťou partnerstva sú tieto aktivity:

• Vyučovanie slovenčiny v ľudovej škole v Drösingu. (Školský vzdelávací program ĽŠ v Drösingu obsahuje od roku 2002 nepovinný predmet vyučovanie slovenčiny. Od samého začiatku je oň veľký záujem – zúčastňujú sa ho všetci žiaci školy.)
          • ​Vyučovanie základov nemeckého jazyka v materskej škôlke a na prvom stupni ZŠ s MŠ Veľké Leváre formou záujmového krúžku.
          • Vyučovanie nemčiny na druhom stupni ZŠ Veľké Leváre už od 6. ročníka.
          • Výmena učiteľov medzi ľudovou školou v Drösingu a základnou školou vo Veľkých Levároch.
          • Výmena žiakov medzi ľudovou školou v Drösingu a základnou školou vo Veľkých Levároch.
          • Spoločné výlety a exkurzie partnerských škôl.
          • Spoločná účasť na projektoch.
          • Prezentácia získaných poznatkov pri rôznych podujatiach.
          • Pracovné stretnutia koordinátorov partnerskej spolupráce.

Partnerstvo ZŠ s MŠ Veľké Leváre a ĽŠ Drösing našim žiakom poskytuje:

• návštevy rakúskej ľudovej školy a spoločné vyučovanie,
          • vyučovanie nemeckého jazyka nemecky hovoriacim učiteľom (native speaker),
          • jazykové hry a piesne v oboch jazykoch,
          • spoločné poznávacie výlety do Rakúska a po Slovensku,
          • tvorivé aktivity, workshopy,
          • športové aktivity.

Všetky partnerské aktivity prinášajú žiakom nezabudnuteľné zážitky zo stretnutí s príslušníkmi iného štátu, zo spoločného poznávania Rakúska a Slovenska, skúsenosti s komunikáciou v cudzom jazyku, uvedomovanie si cezhraničnej spolupatričnosti, možnosť nadväzovať medzinárodné priateľstvá.

Webová stránka partnerskej školy http://www.vsdroesing.schulweb.at/1001,,,2.html