• Chodník siedmich divov

• Chodník siedmich divov, 2009

Projekt bol realizovaný pomocou finančného príspevku z grantu T-mobile pomáha komunite a dobrovoľníckej spoluúčasti firiem Apro Záhradné centrum, Kleineder, Vojenské lesy a majetky SR, odštepný závod Malacky, rodičov, učiteľov a žiakov. Jeho nosnou témou bolo skúmanie prírody v prírode cestou svojpomocne vytvoreného náučného environmentálneho chodníka. Na trase okružného náučného chodníka na školskom dvore je sedem zastávok so siedmimi informačnými tabuľami: vodný ekosystém, bylinná špirála, sochy z prírodného materiálu, mozaiky z kameňov, organická záhrada – biozáhrada, vtáčie búdky, strom pamätník. Zastávky dostali poetické názvy, veď sú divmi: Vodné zrkadlo, Bylinkové zákutie, Vtáčie územie, Biozáhradka starých materí. Oáza v betóne, Odkaz budúcnosti, Strom náletník. Interaktívnemu skúmaniu prírody predchádzalo oboznámenie žiakov so svetom rastlín. V závere realizácie projektu boli na prehliadku objektu spojenú so žiackou tlačovou konferenciou pozvaní obyvatelia obce. Koordinátorkami projektu boli Mgr. Lenka Balleková, Ing. Zdenka Matulová-Juríková a Ing. Renata Černá.

Ďalšie fotografie z realizácie projektu nájdete TU, fotografie zo slávnostného otvorenia chodníka sú TU.