• Zamestnanci školskej jedálne

Alena Paráková

Kontakt 0911 966 617

Prihlasovanie na odber stravy

Na odber stravy sa žiaci prihlasujú vždy v prvý deň školského roka u vedúcej školskej jedálne. V prípade záujmu sa však možno prihlásiť kedykoľvek v priebehu školského roka.

​Odhlasovanie z odberu stravy

Z odberu stravy sa treba odhlásiť osobne alebo telefonicky najneskôr v deň chýbania do 7.00.
          Žiak má nárok na dotáciu na obed, teda má nárok prevziať obed do obedára len v prípade, že sa v daný deň zúčastní aspoň jednej vyučovacej hodiny.
          Obedy pre deti MŠ sa z hygienických dôvodov do obedárov vydávať nesmú (prevádzkový poriadok MŠ schválený RÚVZ).

V prípade hromadných školských podujatí (výlety, exkurzie, škola v prírode a pod.) stravníkov z odberu stravy odhlasuje učiteľ zodpovedný za prípravu podujatia.

Preplatky, ktoré vzniknú odhlásením stravníka z odberu stravy, sú odrátané zo stravného vždy v nasledujúcom mesiaci.

Stravné

Deti materskej školy
          poldenná strava (desiata a obed) 1,70 Eur na jeden deň
          celodenná strava (desiata, obed, olovrant) 2,10 Eur na jeden deň

Žiaci 1. stupňa základnej školy
          1,70 Eur
          za jeden obed

Žiaci 2. stupňa základnej školy
          1,90 Eur
          za jeden obed

Výška režijných nákladov: 10 Eur/mesiac

Dospelí stravníci

Stravné treba uhradiť v predchádzajúcom kalendárnom mesiaci, najneskôr však do 10. dňa v mesiaci výdaja stravy. Poplatok sa uhrádza poštovou poukážkou alebo bankovým prevodom.

Číslo účtu
          IBAN SK 90 5600 0000 0032 5787 8007

Informácie o zmene v stravovaní
          V zmysle nového zákona č. 375/2018, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 544/2010 o dotáciách v pôsobnosti MPSVaR SR majú od 1. januára 2019 deti posledného ročníka materských škôl  a od 1. septembra 2019 žiaci základných škôl nárok na dotáciu od štátu na stravovanie. Tá predstavuje 1,30 eura na každé dieťa za každý deň, v ktorom sa zúčastnilo na výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole a odobralo stravu.

Uhradené januárové stravné bude vedúca ŠJ vracať na účet rodičov na prelome mesiacov.

Čas výdaja obedov
          Obedy sa vydávajú v čase od 11.40 do 13.40 hod.

V školskej jedálni pripravujú zamestnanci stravu podľa materiálno-spotrebných noriem a receptúr vydaných Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR s dôrazom na vyváženu štruktúru jedál a zdravú výživu.