• Dištančné vzdelávanie

• Milí rodičia,

v školskom roku 2022/2023 začína výučba v škole prezenčnou formou. K dištančnému spôsobu vyučovania môže dôjsť v dôsledku karanténneho opatrenia, na základe rozhodnutia RÚVZ alebo rozhodnutia riaditeľa z iných závažných dôvodov. Do dištančného spôsobu vzdelávania by mali prejsť len triedy, ktorých sa opatrenie dotkne, celá škola by sa zatvárať nemala (ak si to situácia nevyžiada).

Pripomíname, že dištančný spôsob vzdelávania je súčasťou plnenia povinnej školskej dochádzky a neúčasť na vyučovaní - nezapájanie sa do aktivít, neodovzdávanie úloh, nekomunikovanie s vyučujúcimi, neúčasť na online hodinách alebo neodovzdávanie PL- evidujeme ako hodiny, ktorých sa žiak cielene nezúčastňoval. Podľa počtu takto vynechaných hodín pristúpime po ukončení dištančného vzdelávania k preskúšaniu žiaka, resp. komisionálnym skúškam (podľa doby trvania dištančného vzdelávania a množstva hodín, ktorých sa žiak nezúčastnil).

V prípade ochorenia vášho dieťaťa - pri prezenčnej i dištančnej forme vyučovania - zostáva povinnosť rodiča oznámiť učiteľovi vopred, že jeho dieťa sa nezúčastní vyučovania a prečo. Po ukončení absencie rodič musí PÍSOMNE ospravedlniť dieťa - buď elektronicky cez edupage alebo papierovou formou.

Rodič môže zo zdravotných dôvodov ospravedlniť dieťa max. z 5 vyučovacích dní. Ak je dieťa choré viac ako 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní, je potrebné doručiť do školy ospravedlnenie od lekára. V prípade často sa opakujúcich absencií (2-, 3-, 5-dňových) dieťaťa škola pristúpi k zákonným opatreniam na prešetrenie plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa.

Pri absencii dieťaťa trvajúcej viac ako 5 po sebe nasledujúcich dní  (víkendy a sviatky sa nepočítajú) musí rodič odovzdať za dieťa prehlásenie o bezpríznakovosti (cez edupage alebo si ho môžete stiahnuť tu).